Dr. Bubótól a moákig – madarak madártávlatból


- 2017. november 2., 5:07

E heti virtuális tárlatunkat adatbázisunk madaraiból állítottuk össze – többek között a tatai Kuny Domokos Múzeum által feltöltött Skoflek István nagyszerű természetfotóiból vagy a kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum preparátum-műtárgyfotóiból. Hallott már egymással duettező rigókat? És látott fiókáját begytejjel etető galambot? Vagy repülés közben alvó madarat?

Érdemes odafigyelni ezekre a szárnyas lényekre, hiszen elképesztő dolgokat produkálnak. És ha már fürkésszük, akkor segítsük és óvjuk is őket! Ebben támogat minket például a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.

A láthatatlan madarak énekére ébredünk vidéken, az emberhez szelídült galambokat kerülgetjük a városban. Életünk részei, mégis meglepő, hogy a madarak 9900 fajjal az állatvilág egyik legnagyobb osztályát alkotják. Magyarországon ebből 400 faj él. Függünk tőlük, a háziasított fajok húsa és tojása az ember egyik fő tápláléka. A vadon élőket pedig szívesen meglessük egy-egy természetjárás alkalmával. Nézzünk néhány érdekességet e szárnyas lényekről!

Rekordok a MaNDA adatbázisából

Több melléklettel a publikáció teljes szövege a MaNDA adatbázisában található: Dr. Bubótól a moákig – madarak madártávlatból

MaNDA adatbázis

A magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, kulturális- és oktatási profilú intézmények digitalizált kulturális javait egy közös felületen publikáló, nyilvános online gyűjtemény. Az adatbázisnak célja a digitalizált értékek gyűjtése, rendszerezése, és a szerzői jog keretei között a nyilvánosság számára hozzáférhetővé tétele.