Sárkánycsontok, kincskeresők és szanatóriumok – a Tátra kultúrtörténete


- 2018. január 11., 12:20

A Magas-Tátra egyet jelent a Budapestről viszonylag rövid időn, fél napon belül elérhető alpesi üdülőhellyel, kirándulási, hegymászási lehetőséggel, a bámulatos ormokkal, a tiszta levegővel. A hegység lábánál az 1820-as évekre ütötte fel fejét a turizmus, nem sokkal később itt épültek a Monarchia pompásabbnál pompásabb szállodái.

Téli kiránduláshoz, téli sportokhoz, hegyekben történő gyönyörködéshez tökéletes úti cél a Magas-Tátra! Ezt már elődeink is tudták, szívesen töltötte itt idejét a Monarchia krémje, vagy ha még korábbra tekintünk vissza a történelemben, a Tátra szerelmesei, önjelölt felfedezők, profi hegymászóvá avanzsált rektorok és tanítók, akik elsőként hódították meg e rejtélyes vidéket. Kik voltak ők? Erről szól aktuális kiállításunk. Ha kedvet kaptak a hóban való elmerüléshez, irány a kassai gyors – azonban előtte mindenképpen nézzék meg az időjárás és lavina előrejelzést, és ne felejtsék otthon a kamáslit, a hótalpat, meg persze a Tatrateát!

Rekordok a MaNDA adatbázisából

Több melléklettel a publikáció teljes szövege a MaNDA adatbázisában található: Sárkánycsontok, kincskeresők és szanatóriumok – a Tátra kultúrtörténete

MaNDA adatbázis

A magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, kulturális- és oktatási profilú intézmények digitalizált kulturális javait egy közös felületen publikáló, nyilvános online gyűjtemény. Az adatbázisnak célja a digitalizált értékek gyűjtése, rendszerezése, és a szerzői jog keretei között a nyilvánosság számára hozzáférhetővé tétele.